* Yeni Mesajlar

Filistin İçin Dua Vakti..!
by toprak | 28 Temmuz 2014, 15:56:38
https://www.youtube.com/watch?v=g14B8M1ztr0...
Ynt: selamun aleyküm hayırlara vesile olsun İnşaAllah.
by ahsenem | 28 Temmuz 2014, 14:33:53
sevban hg keyifli forumlar....
Ynt: Elveda Ey Şehr-İ Ramazan
by KeReM@ | 28 Temmuz 2014, 14:27:43
...
Elveda Ey Şehr-İ Ramazan
by ahsenem | 28 Temmuz 2014, 13:49:24
http://sakaryagazetecilik.com/kutuphane/resimler/haberler/Elveda-Ramaz...
Ynt: Ey yolcu!!!11 Kandil.
by toprak | 28 Temmuz 2014, 11:37:11
...
Ynt: Seher Vakti Çaldım Yarin Kapısını.
by toprak | 28 Temmuz 2014, 11:34:56
...
by toprak | 28 Temmuz 2014, 11:29:40
...
by KeReM@ | 27 Temmuz 2014, 23:23:17
...
Ynt: Yumuşak şeker dişlere zarar veriyor
by Nak$iLiva | 27 Temmuz 2014, 22:08:30
...
Ynt: Ey yolcu!!!11 Kandil.
by Nak$iLiva | 27 Temmuz 2014, 22:07:30
...

Gönderen Konu: Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları  (Okunma sayısı 12107 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

• Yönetim
  • *
  • Üye No: 188
  • Toplam R E P : 75
  • Durumum:
  • @ Kız Babası @
    • Virüslüyüz Forum
Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları

Namazın önemini sürekli dile getirmek isterdim. Çünkü Namaz gerçekten bir müslümanın hayatından en çok özen göstermesi gereken ibadetlerin başında gelir.

Namaz ile ilgili Arapça hadis arayanlar için hem Arapçasını hemde Türkçe açıklamasını paylaşıyorum. Umarım herkes namaz konusunda biraz daha özen gösterir.

Dualarınız eksik olmasın.

Namaz İle İlgili Hadisler Arapça

"ان بين الرجل و بين الشرك و الكفر ترك الصلاة"

“Muhakkak ki, kişi ile şirk ve küfür arasında namazın terki vardır
” (Müslim, Îmân 134)

" بين الرجل و بين الشرك و الكفر ترك الصلاة "

“Kişi ile şirk ve küfür arasında namazın terki vardır
” (Müslim, Îmân 134)

" بين العبد و بين الكفر ترك الصلاة "

“Kul ile küfür arasında namazın terki vardır
” (Ebû Dâvut, Sünnet 14; Tirmizî, Îman 9; İbn Mâce, İkâmes-Salah 77)

" بين الكفر و ايمان ترك الصلاة "

“Küfür ile iman arasında namazın terki vardır
” (Tirmizî, İman 9)

" بين العبد و بينالشرك او الكفر ترك الصلاة "

“Kul ile şirk veya küfür arasında namazın terki vardır
” (Tirmizî, İman 9)

" ليس بين العبد و الشرك الا ترك الصلاة فادا تركها فقد اشرك "

“Kul ile şirk arasında namazın terkinden başka bir şey yoktur
Onu terk ederse, şirk koşmuş olur
” (İbn Mâca, İkâme’s-Salâh 77)

" ليس بين العبد و بين الشرك او بين الكفر الا ترك الصلاة "

“Kul ile şirk arasında veya küfür arasında, namazın terkinden başka bir şey yoktur
” (Darîmî, Salat, 29)

" العهد اللدي بيننا و بينهم الصلاة فمن تركها فقد كفر"

“Onlarla (kafirlerle/münafıklarla) bizim aramızdaki ahit (fark), namazdır
Her kim onu terk ederse, küfretmiş olur
” (Tirmizî, İman 9; İbn Mâce, İkâme’s-Salah 77)

" ان العهد اللدي بيننا و بينهم الصلاة فمن تركها فقد كفر"

“ Muhakkak ki, onlarla (kafirlerle/münafıklarla) bizim aramızdaki ahit (fark), namazdır

Her kim onu terk ederse, küfretmiş olur

” (Neseî, Salat You are not allowed to view images. Register or Login

" كان اصحاب محمد صلي الله عليه و سلم لا يرون شيأ من الاعمال تركه كفر غير الصلاة "

“Rasûlullâh (SAS)’in ashabı, namazdan gayrı hiçbir amelin terkini küfür bilmezlerdi

” (Tirmizî, İman 9)

You are not allowed to view images. Register or Login

İyi değil demek ne haddimize...!
Şükürler olsun her halimize...!
                                              Hz. Mevlana

• Yönetim
  • *
  • Durumum:
  • @ Kız Babası @
    • Virüslüyüz Forum
Ynt: Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları
« Yanıtla #1 : 12 Temmuz 2013, 11:01:52 »
Namaz İle İlgili Hadisler

Namazla ilgili hadisler. Namazın hayatımız da ne kadar önemli olduğunu görmemiz için Peygamberimizin hadislerini bir araya toplamaya çalıştım.

Günümüzde namaza gereken önem gösterilmiyor gerçekten. Bu nedenle namazın önemini anlamak için her müslümanın bu hadisleri okumasını diliyorum. Çünkü bizi kurtuluşa götürecek olan en önemli farz, ibadet namazdır.

Dualarınızı eksik etmeyin.

Namazla İlgili Hadisler

"Allah Rasûlullâh'ı (sav) buyurdular ki: “Namaz dinin diregidir”. Kim namazını kılarsa dinin diregini dikmiş olur.Kimde namazını kılmazsa dinin diregini yıkmıs olur."

"Allah Rasûlullâh'ı (sav) buyurdular ki Allah’ın en çok sevdiği amel vaktinde kılınan namazlardır."

“Kıyamet gününde ilk önce namaza bakılır. Eğer şartları, rükunları tamam ise, diğer amelleri ile birlikte sahibinin yüzüne çarparlar.”

"Peygamber (sav) buyurdular ki; Namaz dinin diregi, müminin miracı, cennetin anahtarı ve gözümün nurudur."

'Kul ile şirk arasında veya küfür arasında, namazın terkinden başka bir şey yoktur.” (Darîmî, Salat, 29)

“Uyku sebebiyle, namazı terk etmek bir kusur sayılmaz. Uyanık halde iken farzın terk ve geciktirilmesinde günah vardır.”

“Şüphesiz ki benim ümmetim, kıyamet gününde, abdest izlerinden dolayı yüzleri nurlu, elleri ve ayakları parlak olarak çağırılacaktır. Yüzünün nûrunu artırmaya gücü yeten kimse bunu yapsın”

“Rasulullah bir kutsi hadiste şöyle buyurmuştur: ‘Allah Teâla buyurdu ki:”Ben Muhammed ümmeti üzerine beş vakit namazı farz kıldım. Bunları vakitlerinde kılıp gelen kimseyi de cennete koyacağımı ahdettim. Namazlarına devam etmeyen kimseye ise hiçbir ahdim yoktur.”

“Büyük günahlardan kaçınıldığı müddetçe, beş vakit namaz ile iki cuma, aralarında işlenen küçük günahlara keffârettir.”

“Hiçbir Müslüman yoktur ki, namaz vakti gelince, abdestini güzelce alıp, ruku ve huşuyu tam manasıyla yerine getirerek namazını kılsın da, bu namaz, büyük günahlardan olmayan geçmiş günahlarına kefaret olmasın. Ve bu kefaret ömrü boyunca devam edip gider.”

“İşte onlar da abdestten dolayı yüzleri nurlu, el ve ayakları parlak olarak gelecekler. Ben havzın başına onlardan önce varacağım”

“Rasûlullâh (SAS)’in ashabı, namazdan gayrı hiçbir amelin terkini küfür bilmezlerdi.” (Tirmizî, İman 9)

“Namaz için ezan okunduğu zaman, şeytan ezanı duymamak için arkasını dönüp yellenerek kaçar. Ezan bitince tekrar geri gelir. Namaz için kamet edilince yine arkasını dönüp kaçar. Kamet bittiğinde yine gelir ve kişi ile nefsi arasına sokulur ve ona: Filân şeyi hatırla, filân şeyi hatırla diyerek, namazdan önce aklında olmayan şeyleri hatırlatır da, neticede insan kaç rek’at namaz kıldığını bilemez olur.”

“Onlarla (kafirlerle/münafıklarla) bizim aramızdaki ahit (fark), namazdır. Her kim onu terk ederse, küfretmiş olur.” (Tirmizî, İman 9; İbn Mâce, İkâme’s-Salah 77)

“Muhakkak ki namazın terki insan için küfür ve şirk arasında bir durumdur.” Yani insanı şirke veya küfre götürücüdür.

“Yedi yaşına varmış olan çocuğa namazı öğretin. On yaşına vardığı zaman kılmazsa sıkıştırın, baskı yapın. Yataklarını ayırın.”

“Münafıklarla bizim aramızdaki ahit namazdır. Bunun için, kim namazı terk ederse, muhakkak küfretmiştir.”

“Peygamberin ashabı, namazdan başka hiçbir ibadetin terkini küfür saymazlardı.”

“Hırsızın en kötüsü namazından çalandır”

“Namazı ilk vaktinde kılanın, son vaktinde kılana göre üstünlüğü, ahiretin dünyaya olan üstünlüğü gibidir.”

“Rasulullah bir sahabeye: “Allah’ın huzurunda çok çok secde et, çok çok namaz kıl. Çünkü Allah her secde sebebiyle bir derece yükseltir ve suçlarından birini affeder.” Buyurmuştur.

• Yönetim
  • *
  • Üye No: 4
  • Toplam R E P : 455
  • Durumum:
  • forumsak.com
« Yanıtla #2 : 12 Nisan 2014, 16:25:58 »
Allahrazı olsun kerem konu içerik harika

• Yönetim
  • *
  • Durumum:
  • @ Kız Babası @
    • Virüslüyüz Forum
« Yanıtla #3 : 12 Nisan 2014, 17:58:52 »
Senden Allah razı olsun nakşi uzun bir ara verdik. Konulara devam etmek lazım artık. :)

• Yönetim
  • *
  • Üye No: 1
  • Toplam R E P : 84
  • Durumum:
  • forumsak.com
    • Forumsak.com
« Yanıtla #4 : 12 Nisan 2014, 21:03:15 »

Teşekkürler arkadaşım..  çok güzel bir konuya değinmişsin.. Birde şöyle bir gerçek varki, bazı kimseler ben namaz kılmıyorum diyor.. aslında namaz o kişiyi kabul etmiyor da kılamıyor.. Sonuçta namaz mı büyük o kimsemi  You are not allowed to view images. Register or Login

You are not allowed to view links. <a href="http://www.forumsak.com/forum/register">Register</a>&nbsp;or&nbsp;<a href="http://www.forumsak.com/forum/login">Login</a>

• Yönetim
  • *
  • Durumum:
  • @ Kız Babası @
    • Virüslüyüz Forum
« Yanıtla #5 : 12 Nisan 2014, 22:05:16 »
Aynen üstadım Rabbim huzuruna kabul etmiyorsa namaz kılmayan bunu düşünsün.  You are not allowed to view images. Register or Login

• Yönetim
  • *
  • Üye No: 4
  • Toplam R E P : 455
  • Durumum:
  • forumsak.com
« Yanıtla #6 : 13 Nisan 2014, 08:51:01 »
You are not allowed to view links. Register or Login
Senden Allah razı olsun nakşi uzun bir ara verdik. Konulara devam etmek lazım artık. :)

amin cümlemizden :)

kesinlikle katılıyorum Kerem

delicious  digg  facebook  furl  linkedin  myspace  reddit  stumble  technorati  twitter

Google Tagged

serif 53537100 ayetler abdestle turkcesi arapçası 174 hadidler hadi ait
namazla hadislernamaz ıbadetle hadislerle dgi arapcanamaz arqp 179 55980276 şerif
benzeri yoktur serfler önemi 70138588 ayid arasında tükce namaziyla yazilisi
mealle ayet türkçesi hadisı turkceleri arspca zgu peygamberimizden iman had
hadisinin 68235269 aciklamasi anlamlisi ıman 59026428 snlami manası açıklaması namaza
ılgilı hadiser anlamlarıı tane konulu arapcaayetve 57799294 kişi terki
hadısler ara hadisin mealiibadetle brlikte anahtaridir şerifler d2k anlamlar turkcelei
terk 66699033 meali islam buhariden kacinildigi bge bırlıkte şerifleri peygamberimizin
anlamıyla arkısa yms ıle 56643336 anlami aralca 68911936 arapcalariyla nama
ibadete 59568121 59930103 ilg 70810081 google 68445247 namazdır namszile rapça
bamaz ibadetin ileilgili hadislerat 62286460 kısa arnamz 71198958 cwc peygamber
arabca 56987063 178 56146854 cuma namazın ilgi ilgiliarapça anlamlı hadisarapça
55819444 bgq 65058239 karşılığı metric 58187178 dinin peygamberımizin turkçe ibadetle
yazılışı ılgili kul arapçavnamaz bir anla 53371865 67720277 namza manalarıyla
arpça namazile şerıf 60444564 gstatic anlamlarıyla ilgili anlamı müminin açıklanması
terkinden 187 arapça-t hadisi ilgil mümininmiracıdı namazi hem ibadw araoca
müddetce arapcalı oruçla anlamları arapca arapçaları önemiyle anlamla yhs-002 yazısıyla
61535280 namazı jadisler arapcasıyla yorum aciklamalari anlamli yazılısları 64125504
namazdan 65636070 56343320 hadis-i 64764171 serifler ayetlerin hadisleri arahadisler cennetin
araca yazılışi hakki 61965928 nurudur ibadetlerle arapaçsı arapcasiyl aww 66111022

Edit: By. Toprak